Dé natuurlijke
boomkweker

Magnolia officinalis biloba

Magnolia officinalis biloba

Maat

  • Levertijd: 3-5 werkweken
  • Gratis bezorgd vanaf €950,- in Vlaanderen. Daaronder 175,- euro.
  • Bezorgkosten België buiten Vlaanderen 275,- euro.
  • Meer dan 1500 uitstekende reviews.

Bezoek onze boomkwekerij!

Als u bomen wilt selecteren in onze boomkwekerij, kunt u erop vertrouwen dat deze bomen grotendeels afkomstig zijn uit biologische teelt.

De Magnolia officinalis biloba is een inheemse magnolia. Deze magnolia krijgt grote bladeren tot wel 40 cm. Aan het eind van ieder blad zit een soort uitsnijding. Er komen creme bloemen in. Deze bloemen staan iets open.

Geschikt voor

parken, grote tuinen, kleine tuinen

Blad

groen

Bloemen

cremewit

Grondsoort

alle

Hoogte

15 – 20 (25) m, klein

Type-vorm

hoogstam boom

Winterhard

goed

Standplaats

Zon

Groenblijvend

nee

Sierwaarde

blad, bloei

Windbestendig

matig

  • Levertijd: 3-5 werkweken
  • Gratis bezorgd vanaf €950,- in Vlaanderen. Daaronder 175,- euro.
  • Bezorgkosten België buiten Vlaanderen 275,- euro.
  • Meer dan 1500 uitstekende reviews.

Bezoek onze boomkwekerij!

Als u bomen wilt selecteren in onze boomkwekerij, kunt u erop vertrouwen dat deze bomen grotendeels afkomstig zijn uit biologische teelt.

Klanten kochten ook:

Amandelboom

Prunus dulcis
De Prunus dulcis is een Amandelboom. Het is een bladverliezende soort loofboom. De boom kan goed tegen warmte. Liefst niet te natte grond. De Prunus dulcis wordt maximaal 10 m hoog. In het voorjaar bloeit de Amandelboom in wit tot lichtroze. De Prunus dulcis trekt ook veel insecten aan voor de nectar. Er komen steenvruchten aan de boom waarin een amandel zit.
184,90
De Prunus Yedoensis is een mooie sierkers met lichtroze knoppen en daarna witte bloesem. De boom bloeit rijkelijk. Kan tegen alle grondsoorten, alleen niet te natte grond. Sierkers (Prunus Yedoensis)De Prunus Yedoensis Sierkers van Van IJmeren wetenschappelijke naam: Prunus × yedoensis is een kruising tussen een Prunus subhirtella var. ascendens (mannelijk) en Prunus lannesiana (vrouwelijk). De boom draagt de naam: 'Somei-yoshino'. In Japan komt de boom in natuurlijke vorm voor en ook als een door mensen gekruiste variant. De naam kreeg de boom van: Kimei Fujino. De boom is vernoemd naar Somei village (hedendaags: Toshima). De Prunus Yedoensis Sierkers van Van IJmeren is een van de meest geliefde Sierkersen vanwege haar prachtige bloemen. De boom bloeit voordat ze bladeren schiet in het begin van de lente. De bloemen ruiken zeer aangenaam zijn wit of zeer licht roze en groeien per cluster van vijf tot zes bloemen. De boom groeit solitair en heeft van alle kanten toegang tot zowel zonlicht als wind nodig om goed te kunnen groeien. VerzorgingDe Sierkers is een snel groeiende boom welke volledige zon nodig heeft en circulatie van lucht. Hoewel je zieke delen van de boom kunt verwijderen (nadat deze uitgebloeid is liefst midden zomer) is het beter de boom zo veel mogelijk met rust te laten. De beste periode om de boom te planten is begin lente of begin herfst, behalve de bomen in pot, die kunnen het hele jaar door geplant worden.  Hierdoor kunnen de wortelen zich ingraven voordat de vorst toeslaat.  In geval van aantasting door insecten kan het raadzaam zijn de boom een klein beetje te snoeien. Hierdoor komt de wind beter door de bladeren van de boom hetgeen insecten minder aantrekkelijk vinden. Naast de wind draagt ook een betere doorschijnen van de zon bij aan een minder fijn leefklimaat voor de insecten.
Vanaf 65,30

Zoete kers

Prunus avium
De zoete kers is een tot 20 meter hoge boom uit de rozenfamilie, die van nature ook in België en Nederland voorkomt. Alle delen van de plant, behalve de rijpe vrucht, bevatten geringe hoeveelheden giftige blauwzuurglycosiden.  De schoonheid van de zoete kersDe Zoete kers is een pionierssoort die aanvankelijk snel open plekken koloniseert. Het is een van de snelst groeiende boom die u ooit in uw tuin zou kunnen hebben. Ze zijn middelgroot, zodat ze niet veel ruimte in beslag nemen en het vermogen om snel te groeien, maakt het gemakkelijk om deze loofboom te planten, hetzij als enkele boom of in groepjes. Velen beschouwen deze boom als gele kers. Hij pronkt met zijn zoet geurende witte bloem langs de takken, die worden gevolgd door een royale oogst van zeer grote goudgele kersen met rode blos in de vroege zomers. Hun romige witte vrucht is sappig en heeft een hoog suikergehalte. U zult ervan genieten om ze vers, ingeblikt of geconserveerd te eten. De vrucht is al duizenden jaren een bron van voedsel voor de mens en is ook gunstig voor verschillende soorten vogels en insecten. De waarde van de zoete kersTijdens de zomers hebben de zoete kersen een luifel van gladde, glanzende, soms donkergroene bladeren die later in de herfst bronskleurig of goudgeel worden. Het is een compatibele boom die u in de tuin kunt planten om niet alleen van de bessen te genieten, maar ook om tijdens alle seizoenen een geweldig uitzicht te hebben. Het kan met weinig zorg groeien, omdat het in staat is om alle seizoenen aan te kunnen. Na de groei is het boomhout recht en gemakkelijk om mee te werken. Het heeft een roodbruine kleur, waardoor het aantrekkelijk is voor het produceren van meubels, decoratief timmerwerk voor timmerlieden en houtbewerkers en muziekinstrumenten. De schors van de boom is karakteristiek glanzend, met grote linzen en schillen. Het is een van de eerste bomen die bloeit in het voorjaar en produceert massa's witte bloesems, waardoor het waardevol is voor de tuin thuis en zijn wortelsysteem is goed voor bodembescherming.  
Vanaf 50,10

Sierpeer

Pyrus calleryana 'Chanticleer'
De Pyrus calleryana 'Chanticleer' / Sierpeer, heeft een eironde kroon met groen blad dat in de herfst mooi verkeurt in gele en rode kleuren. De bloei is uitbundig met witte bloemen. Grondsoort is weinig eisend. Kan op klei-, zand- en kalkrijke grond. Sierpeer Pyrus calleryana ChanticleerDe Sierpeer, ofwel Pyrus Calleryana Chaticleer, is een veelvoorkomende boom die zich kenmerkt door een vroege voorjaarsbloei. De boom is met die reden dan ook een populaire boom. De boom wordt zo'n 10 tot 12 meter hoog en 4 tot 6 meter breed. Ook kenmerkt de plant zich door een piramidevormige kroon met gesloten structuur. De plant wordt in Nederland veel gebruikt langs wegen en lanen en daarnaast komen we de plant ook tegen in parken door heel Nederland. De oorsprong van de Sierpeer Purys calleryana ChanticleerDe oorsprong van de Sierpeer vinden we in het verre oosten. De plant is door reizigers meegenomen naar Amerika, maar ook naar verschillende plekken in Europa. Tegenwoordig is de boom op veel meer plekken te vinden waaronder dus ook in Nederland. De plant is hier ook officieel heen geëmigreerd. In Nederland vinden we de boom vooral in parken tegen, maar ook bijvoorbeeld in verschillende lanen en straten. De boom kan dus ook solitair geplant worden. Uiterlijk van de Sierpeer Purys Calleryana ChanticleerDe Sierpeer is dus een boom die bekend staat om zijn vroege voorjaarsbloei. De boom heeft dan kleine witte bloemetjes over de hele boom heen. De periode waarin de bloemen te voorschijn komen is tussen april en mei. In de rest van de warmere periodes zal de boom groene bladeren hebben. Ook staat de boom bekend om de kleur die hij in de herfst krijgt. In de herfst wordt de boom namelijk een hele mooie bruinrode kleur. De bladeren blijven tot diep in de herfst aan de boom hangen en vallen er later pas af. De vorm van de bladeren is eivormig en wanneer de bladeren groen zijn, zullen ze glanzen. De stam van de boom is daarentegen grijs en schilferend. Omdat de sierpeer een piramidevormige kroon heeft en hij niet heel breed groeit, kan de boom ook in een normale achtertuin geplaatst worden. De takken van de boom groeien in de hoogte met een lichte afwijking naar de zijkant. De boom kan op verschillende manieren geplant worden en dus zowel in groepen als in solitaire beplanting.
Vanaf 63,30
  • Beoordeeld 9/10 (1500+ beoordelingen)
  • Rechtstreeks uit de Kwekerij
  • Accessoires direct meebestellen
  • Eigen Bezorgdienst
  • Hele jaar door leverbaar
  • Aanplanten mogelijk
i i